Souhlasím s tím, že tento web používá cookies pro analýzy, personalizovaný obsah a reklamu. Více informací v tiráži.X

Letní dovolená v oblasti Zell am See – Kaprun

Ledovec, hory a jezero – léto v Alpách

Evropský sportovní region Zell am See – Kaprun

Ledovce, hory a jezero – rakouská celoroční destinace Zell am See - Kaprun sjednocuje různorodost, kterou jinak nabízejí různé oblasti Alp. V létě i v zimě nacházejí v tomto jedinečném přírodním ráji na hranici národního parku Vysoké Taury sportovci i rodiny, stejně jako lidé hledající aktivní vyžití nebo jen odpočinek, rozmanité světy zážitků. Patří mezi ně křišťálově čistá voda jezera Zell am See, hora v blízkosti města Schmittenhöhe nebo třeba vyhlídka Gipfelwelt 3 000 na Kitzsteinhornu.

 

Vodní sporty na jezeře i u něj

Křišťálově čistá voda jezera Zell am See láká ke koupání, vodnímu lyžování, plachtění a surfování s výhledem na impozantní horský svět. Ve třech plovárnách kolem jezera Zell am See, stejně jako v krytém bazénu místního centra volného času si přijde na své celá rodina. Toužíte-li po dobrodružství, rozproudí váš adrenalin zkušení průvodci na řekách Salzach a Saalach při raftování či kanyoningu.

 

Nejrůznorodější zážitky pro pěší turisty a horolezce

Přes všechny nadmořské výšky se táhne asi 400 kilometrů pěších tras – od ledovce až k jezeru Zell am See. Podle svých sportovních ambicí se můžete na kopce dostat buď pěšky nebo kabinkovou lanovkou. Tak se mohou pěší turisté, kteří se rádi těší z výhod moderní civilizace pohodlně vyhoupnout z údolí na dvoutisícovou horu Schmittenhöhe v exkluzivních kabinkách z návrhářských dílen Porsche. Tato hojně navštěvovaná hora poblíž města je takovou vyhlídkou po Salcbursku: 360stupňový panoramatický pohled na třicet trojtisícovek!

 

Oblast horské cyklistiky stanovující trendy

Ať už vyrazíte na horském kole nebo pohodlně s rodinou kolem jezera Zell am See: Na cyklostezkách táhnoucích v tomto regionu více než 240 kilometrů a na celkem 1 300 kilometrech tras v celém Salcbursku si každý najde svou trať. O něco pohodlněji se přes kopce a údolí jezdí na elektrokolech. Zell am See – Kaprun je díky svým 25 půjčovnám jedním z největších regionů, které udávají trendy v oblasti elektrokol.

 

Golf před alpskými kulisami

Nejhezčích 36 greenů najdou golfisté v regionu Zell am See – Kaprun. Už jen poloha golfového klubu pařícího mezi „Leading Golf Courses Austria“ je v Evropě jedinečná. Špičkově udržovaná, parkovým hřištím podobná 18ti jamková turnajová hřiště se nachází na horských výběžcích s výhledem na Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn. V roce 2011 bylo toto místo zvoleno odborným magazínem „Golfrevue“ jako golfový klub roku.